پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 
بودجه ۹۵؛متناسب با پژوهش های پایه
11657
جمعه 27 آذر 1394
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:بودجه سال ۹۵ متناسب با پژوهش های پایه است که امکانات لازم برای تجاری سازی محصولات از سوی این معاونت درحال انجام است.

سورنا ستاری در مراسم شانزدهمین جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش وفناوری که در سالن تورانی دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد افزود: سیاست های معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در دو سال اخیر خصوصیات ویژه ای داشته است.

وی گفت: سرمایه های این مملکت، گاز و نفت نیست بلکه جوانان و فرزندان آن سرمایه های این کشور به شمار می آیند.

ستاری با اشاره به اینکه ایران پنجمین کشور از نظر تعداد فارغ التحصیلان رشته مهندسی در سطح جهان است اظهار داشت: مهندسان و جوانان کشور بزرگترین ظرفیت در سطح دنیا به شمار می آیند و ما باید روی این سرمایه ها نگاه ویژه ای داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه 15درصد از مدیران عامل شرکت ها را زنان تشکیل می دهند افزود: دانشگاه هایی همچون دانشگاه الزهرا براحتی می توانند در حوزه های مد و لباس ، علوم انسانی و پژوهش های پایه وارد شوند.

معاون علمی و فناری رئیس جمهور با اشاره به بودجه سال 95 اظهار داشت: بودجه یادشده ، متناسب برای پژوهش های پایه است و امکانات این معاونت برای تجاری سازی ایده ها در اختیار شما دانشجویان و پژوهشگران قرار دارد.

وی افزود: دانشجویان ما باید پول را از محل ارتباط با صنعت بدست بیاورند و امیدواریم امسال و سال آینده سال های خوبی برای پژوهش باشد.

 

نظر شما

1000 میزان مجاز حروف

تبلیغات