پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 
آرایش آراء درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶
12177
دوشنبه 17 اسفند 1394
تاکنون مردم آمریکا در چندین ایالت نامزد درون حزبی مورد نظرشان را انتخاب کرده‌اند تا نمایندگان حزبی ایالت‌شان در کنگره‌های هر دو حزب آنها را به عنوان کاندیدای جمهوری‌خواه و دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ معرفی کنند.

رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا برای معرفی دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری که پاییز آینده برگزار می‌شود، شب گذشته در چند ایالت دیگر ادامه یافت.

روز گذشته دو نامزد دموکرات‌ها، برنی سندرز و هیلاری کلینتون در سه ایالت کانزاس، نبراسکا و لوئیزیانا با هم رقابت کردند و این در حالی است که هیلاری کلینتون از پیروزی در رأی‌گیری‌های سه‌شنبه گذشته که همزمان در 11 ایالت برگزار شد، اعتماد به نفس بیشتری گرفته است. نتایج شب گذشته نشان داد که کلینتون اگرچه در کانزاس و نبراسکا به برنی سندرز باخت، اما توانست در ایالت لوئیزیانا پیروز میدان شود، و تعداد نمایندگی‌های حزبی بیشتری نسبت به رقیبش کسب کند.

دونالد ترامپ، جمهوری‌خواه نیز در رقابت‌های شب گذشته علی‌رغم شکست در ایالت‌های کانزاس و مِین دربرابر تد کروز، در ایالت‌های لوئیزیانا و کنتاکی پیروز شد.

با این نتایج، دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون توانستند موقعیت پیشتاز خود را در رقابت‌های درون‌حزبی به‌منظور انتخاب به‌عنوان نامزد نهایی احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات حفظ کنند.

 

هدف از انتخابات مقدماتی و انتخابات انجمن‌های حزبی چیست؟

آمریکایی‌ها با استفاده از این دو روش نامزدهای مورد نظر حزب‌شان را در هر ایالت انتخاب می‌کنند، فرآیندی که تا پیش از ماه جولای و کنگره احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ادامه خواهد داشت. این مدل‌های انتخاباتی در طول زمان به وجود آمده‌اند و در قانون اساسی آمریکا اشاره‌ای به آنها نشده‌است و شامل تعیین گرایشات هیأت‌هایی است که قرار است یک ایالت را در کنگره حزبی که کاندیدای نهایی در آن انتخاب خواهد شد، نمایندگی کنند.

وضعیت آرایش کنونی نماینده‌های حزبی چگونه است؟

نامزدهای حزب جمهوری‌خواه باید برای برنده شدن در انتخابات درون‌حزبی باید اکثریت 2340 نمایندگی را در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان کسب کنند. نامزد حزب دموکرات نیز باید اکثریت را در 4132 نمایندگی در کنوانسیون ملی دموکراتیک کسب کند.

مجموع تعداد نمایندگی‌ها شامل آنهایی است که وعده حمایت از فرد خاصی را داده‌اند یا هنوز خود را متعهد نکرده‌اند. حزب ایالتی مشخص می‌کند که در داخل ایالت مذکور چه تعداد از این دو نوع نمایندگی وجود داشته باشد. جدول‌های زیر مواردی که از انتخابات مقدماتی یا انجمنی برای انتخاب نمایندگی‌های یک ایالت یا منطقه در کنوانسیون ملی استفاده می‌شود، و آرایش این نمایندگی‌ها تا زمان حاضر را نشان می‌دهند.

 

نظر شما

1000 میزان مجاز حروف

تبلیغات