پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 
اردوغان: ترکیه در جنگ با داعش تنها مانده
12325
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395
رئیس‌جمهوری ترکیه با بیان اینکه کشورش در جنگ با تروریست‌های داعش تنها مانده، گفت که ترکیه بیشترین بها را در مبارزه با این گروه تروریستی پرداخت کرده است.

به نقل از پایگاه خبری دیلی صباح، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در مراسم اعطای جوایز فیلم‌های سینمایی در استانبول گفت: آنها ما را در مبارزه علیه تشکیلاتی که با عاملان انتحاری و سایر حملات در کیلیس (واقع در جنوب ترکیه) به ما حمله می‌کند، تنها گذاشته‌اند.

شهر مرزی کیلیس از اواسط ماه ژانویه هدف حملات راکتی داعش قرار گرفته است که این حملات تاکنون جان 21 تن را گرفته و بیش از 70 زخمی بر جای گذاشته است.

اردوغان افزود: هیچکدام از کشورهایی که می‌گویند با داعش در سوریه مبارزه می‌کنند، متحمل زیان نشده و یا به اندازه ترکیه بهای آن را پرداخت نکرده‌اند. هیچکدام از کشورهایی که در جنگ علیه داعش در سوریه مشارکت دارند، کاری نکرده‌اند که به اندازه ترکیه آسیب ببیند.

رئیس‌جمهوری ترکیه با اشاره به حملات بمبگذاری داعش و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در کشورش، از بی‌تفاوتی جهان در برابر مساله تروریسم در ترکیه انتقاد کرد.

وی تاکید کرد: اختلاف میان واکنشی که به بمبگذاری‌ها در آنکارا و استانبول وجود داشت، نسبت به حملاتی که در پاریس و بروکسل رخ داد، چیزی جز تجسم بی‌عدالتی نیست.

وی همچنین رویکرد بی‌رحمانه جامعه بین‌المللی را در قبال مساله پناهجویان به باد انتقاد گرفته و در ادامه از ساختار "غیرمنصفانه" شورای امنیت سازمان ملل متحد انتقاد کرد. رئیس کشور ترکیه گفت: آیا این عدالت است؟ خیر. تنها پنج عضو دائم سرنوشت جهان را مشخص می‌کنند. بی‌عدالتی در اینجا کاملا نمایان است.

وی بار دیگر گفت که شورای امنیت باید متشکل از 20 عضو باشد که نماینده‌ای از هر قاره در آن باشد. اردوغان گفت: اما آنها نمی‌پذیرند. غیبت یک کشور مسلمان هم در میان اعضای دائم شورای امنیت حس می‌شود. حتی یک کشور مسلمان هم در میان این کشورها نیست. این در حالی است که یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان در این جهان زندگی می‌کنند.

 

نظر شما

1000 میزان مجاز حروف

تبلیغات