پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 
پرونده اشرفی اصفهانی به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شد
12342
شنبه 8 خرداد 1395
پرونده شکایت حمید بقایی از حجت‌الاسلام اشرفی اصفهانی به اتهام افترا و نشر اکاذیب، با صدور کیفرخواست در دادسرای ویژه روحانیت به دادگاه ارسال شد.

8 خرداد سال 94 بود که حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای از بازداشت شدن حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق خبر داد؛ نزدیک به یک ماه از بازداشت بقایی گذشته بود که حجت الاسلام اشرفی اصفهانی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری گفت: بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و در حدود 10 کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.

این اظهارنظر اشرفی اصفهانی بازتاب‌ زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی پیدا کرد تا جایی که سازمان بازرسی کل کشور از او خواست اگر اسناد و مدارکی دال بر صحت اظهاراتش دارد در اختیار این سازمان قرار دهد تا رسیدگی شود اما اشرفی اصفهانی نه تنها سند و مدرکی ارائه نداد بلکه گفت این مطالب شنیده‌هایش بوده که به استناد به یکی از مسئولان امنیتی در نهاد ریاست جمهوری بیان کرده است.

این پایان کار نبود و حمید بقایی 24 مرداد 94 از رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به اتهام افترا و نشر اکاذیب به دادسرای ویژه روحانیت شکایت کرد؛ شکایتی که حالا پس از گذشت 9 ماه منجر به صدور کیفرخواست و ارسال پرونده به دادگاه ویژه روحانیت شده است و طی روزهای آینده نیز قرار است جلسه دادگاه برگزار شود.

بقایی 28 دی سال گذشته با حداقل قرار یعنی قرار کفالت از زندان آزاد شد و هم اکنون نیز آزاد است.

 

نظر شما

1000 میزان مجاز حروف

تبلیغات