پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 
اروپایی‌ها خودشان آوارگان سوری را درست کردند/ داعش با ابزار و اسلحه غربی و آمریکایی کار می‌کند
12399
چهارشنبه 13 مرداد 1395
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه داعش با ابزار و اسلحه کشورهای غربی و آمریکا کار می‌کند، گفت: داعش با ابزار و اسلحه کشورهای غربی و آمریکا کار می‌کند. مدافعان داعش کسانی هستند که در عربستان پایگاه نظامی دارند.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در همایش اعطای سومین جایزه حقوق بشر اسلامی که با حضور مسئولان عالی قضایی و فعالان حقوق بشری در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کریم و تفکر ماتریالیسم هر کدام مسئله کرامت ذاتی انسان را به گونه‌ای تصورو ترسیم می کنند و کرامت الهی غیر از کرامتی است که حکومت ماتریالیسم تصور دارد.

وی با اشاره به تدوین اعلامیه جهانی حقوق بشر، گفت: اعلامیه جهانی حقوق بشر یک پشت صحنه دارد و کسانی‌که این اعلامیه را تصویب کردند نگاه سکولار و لیبرال داشتند. سکولار و لیبرال یک ایدئولوژی است اما برای اینکه دعوا نشود در اعلامیه جهانی حقوق بشر در لفافه کرامت انسانی را گنجاندند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مطرح‌شدن مباحثی مانند آزادی ازدواج در نسل‌های بعدی اعلامیه حقوق بشر، اظهار کرد: ما نیز قبول داریم ازدواج اجباری باطل است اما غربی‌ها در اعلامیه‌های بعدی خود مفهوم ازدواج را به هم جنس نیز توسعه دادند و چرا باید مسلمانان این حرف را بپذیرند؟

وی با بیان اینکه ما دو پرسش اساسی در خصوص اعلامیه حقوق بشر داریم، تصریح کرد: یک پرسش ما مربوط به مبانی حق است و می‌گوییم این حقوقی که غربی‌ها استنباط کرده‌اند از کجا آمده است و بحث دیگر این است که شما به چه دلیل نگاه خود را می‌خواهید به همه دنیا تحمیل کنید.

آملی لاریجانی با اشاره به رأی 98 درصدی مردم به جمهوری اسلامی ایران، گفت: غربی‌ها می‌گویند نظام جمهوری اسلامی نباشد. در حالیکه برچه اساسی این حرف را می‌زنند وقتی 98 درصد مردم به این نظام رأی داده‌اند که اساس آن بر اسلام استوار است.

وی با بیان اینکه مباحثی مانند حدود و قصاص از حقوق و اختیارات مردم ما است، گفت: چه کسی به غربی‌ها اجازه می‌دهد تفکر لیبرال دموکراسی خود را بر تمام دنیا تحمیل کند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به رفتار دوگانه غربی‌ها در مواجهه با حقوق بشر و استفاده ابزاری از این موضوع، گفت: در بحرین که آیت‌الله شیخ قاسم مجاهدی بی‌بدیل در آن منطقه است، ایا حقوقش رعایت شده است؟ کسی که انتصاب و سکونتش در بحرین از حاکمان آن قوی‌تر است، سلب وطن کردند و آن وقت کشورهای آمریکایی و اروپایی چه موضعی گرفتند. اگر در یک کشور دیگر بود همین عمل را می‌کردند؟

وی با بیان اینکه آیت‌الله شیخ قاسم به عنوان یک رهبر انقلابی به نحو مسالمت آمیز اهداف حقوق بشری را دنبال می‌کند، گفت: ایشان مسئله حق رأی را مطرح کردند و این یکی از حداقلی‌ترین حقوق‌های بشر است. اما آمریکا و اروپا چه موضعی گرفتند و ما چطور باید باور کنیم که دفاع آمریکا از حقوق بشر حقیقت دارد.

آملی لاریجانی ادامه داد: در فلسطین هزاران مرد و زن و کودک را بمباران کردند اما آمریکایی‌ها چه موضعی گرفتند؛ مگر حقوق بشر فقط برای آمریکا و اسرائیل است؟

وی افزود: با دلارهای خود جلوی دهان دبیرکل سازمان ملل را گرفتند تا درباره تضییع حقوق کودکان در یمن سخن نگوید.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ابزاری بودن دفاع آمریکا و اروپا در حقوق بشر بر همگان معلوم شده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول سی و چند سال، چندین میلیون مهاجر افغانی و عراقی را پذیرفت و با اینکه کشور در تحریم بود و از بیکاری رنج می‌برد اما کمک کرد و مهاجران را پذیرفت و حتی براساس فرمان رهبر معظم انقلاب فرزندان اینها در مدارس و دانشگاه‌های ما تحصیل می‌کند اما کل اروپا با آن همه ثروت بیکران چند صد هزار مهاجر را نپذیرفتند و حالا هم بحث اخراجشان را مطرح می‌کنند؛ آیا این حقوق بشر است؟

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها خودشان آوارگان سوری را درست کردند، گفت: داعش با ابزار و اسلحه کشورهای غربی و آمریکا کار می‌کند و مدافعان داعش کسانی هستند که در عربستان پایگاه نظامی دارند و عربستان را دوست همیشگی خود می‌دانند. البته باید هم عربستان را دوست خود بدانند زیرا عربستان یک حکومت دست نشانده است.

آملی لاریجانی ادامه داد: سر کودک 10 ساله را می‌برند و فیلمش را پخش می‌کنند و آن وقت شما (آمریکا و اروپا) از داعش حمایت می‌کنید. همانطور که امروز در تمام دنیا منتشر شده است، کارهای شما در دفاع از حقوق بشر رنگ باخته و دفاع شما دوگانه و ابزاری شده است.

 

نظر شما

1000 میزان مجاز حروف

تبلیغات