پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 
قیمت طلا ثابت ماند
12404
جمعه 15 مرداد 1395
در حالی که بازار در انتظار انتشار آمارهای مربوط به بازار کار آمریکاست، قیمت طلا امروز ثابت بود و در مسیر دومین افزایش هفتگی متوالی قرار داشت.

 در حالی که سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در اواخر امروز هستند و قیمت طلا در مسیر دومین هفته متوالی افزایشی قرار دارد، قیمت فلز امروز ثابت بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز بدن تغییر در رقم 1361 دلار معامله شد. قیمت فلز زرد در پایان معاملات روز پنجشنبه با 0.2 درصد افزایش به 1360 دلار و 80 سنت رسید و از ابتدای هفته تا به امروز نیز رشد قیمت 0.8 درصدی داشته است.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز بدون تغییر در رقم 1367 دلار و 30 سنت باقی ماند.
رونالد لئونگ، تحلیلگر بازار طلا گفت، سرمایه گذاران در انتظار سرنخ های جدیدی درباره افزایش نرخ بهره به ویژه از ناحیه بازار کار آمریکا هستند.
طلا به شدت به نرخ بهره حساس است و هرگونه افزایش نرخ بهره موجب بالا رفت هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و در عین حال افزایش ارزش دلار می شود.
اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند تعداد فرصت های شغلی در بازار کار آمریکا در ماه جولای 180 هزار مورد افزایش یافته باشد. همچنین پیش بینی شده که نرخ بیکاری از 4.9 درصد ماه ژوئن به 4.8 درصد رسیده باشد. آمارهای رسمی در این زمینه قرار است امروز بعد از ظهر منتشر شود.
مارک تو، تحلیلگر گروه مالی وینگ فانگ در هنک کنگ گفت: «آمارهای (بازار کار) به برخی پیش بینی های اقتصادی مثبت اشاره خواهند داشت. سرمایه گذاران انتظار افزایش زودتر از پیش بینی نرخ بهره را خواهند داشت.»
این در حالی است که تعداد شهروندان آمریکایی که در هفته گذشته درخواست دریافت حقوق بیکاری پر کرده اند، به شکل غیرمنتطره ای افزایش یافته و کاهش بیشتر فرصت های شغلی در بخش انرژی موجب افزایش تعدیل نیروها از سوی کارفرمایان در ماه جولای شده است.

 

نظر شما

1000 میزان مجاز حروف

تبلیغات