پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 

فرهنگی

همزمان با ۱۴ مرداد ماه روز ملی مشروطه ، میدان بهارستان به عنوان مکانی که نتیجه انقلاب مشروطه در آن رقم خورد، در فهرست میراث ملی به ثبت رسید.
پخش مستندی درباره امام خمینی از تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی، بحث وگفتگو درباره این شبکه پرسابقه را دوباره مطرح کرده است. آیا شبکه معتبری مثل بی‌بی‌سی، واقعیات را جعل می‌کند؟ وقتی از بی‌بی‌سی حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم؟ ازاین واقعیات عریان.
رونمایی از آثار گونتر اوکر که با تاثیر از اشعار حافظ خلق شده، روز شنبه ۱۸ اردیبهشت با حضور هنرمندان، مسئولان فرهنگی و علاقه‌مندان به هنر در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) انجام شد.
اسامی فیلم های بلند خارجی دو بخش سینمای سعادت (مسابقه بین الملل) و جلوه‌گاه شرق (سینمای آسیا و کشورهای اسلامی) سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد.
انتشارات صهبا دو درس‌گفتار جدید را در روزهای پایانی سال ۹۴ منتشر کرد که یکی از آنها به خاطرات مقام معظم رهبری از آزادسازی سوسنگرد اختصاص دارد.
ویدئوی پیام نوروزی آقای شجریان با واکنش‌های مختلفی مواجه شد. انتشار تصویر اظهار مخالفت حجت الاسلام روحانی با فیلم مارمولک موج دیگری به راه انداخت و حالا قضاوت‌های چپ و راست در ارزیابی اصالت فرهنگ در نظرگاه دولت روحانی به هم نزدیک شده است.
جشنواره جهانی فیلم فجر اولین رویداد سینمایی سال ۹۵ است که از اول تا ۶ اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود.
حاتمی‌کیا در چهره حاج حیدر همین موضع را دارد که من «محافظ» انقلابم و نه «بادی‌گارد» آن، من بر اساس ارزش‌ها و آرمان‌هایم پیچ و مهره انقلاب در سینما هستم، این را من انتخاب کرده‌ام.
در زمانه‌ای که آرمان‌ها و ایدئولوژی‌ها، پایان یافته تصور می‌شود، برای زنده ماندن چیزی جز «ترس» باقی نمی‌‌ماند و مثل همیشه دیواری کوتاه‌تر از دیوار مهاجرین پیدا نمی‌شود.
آسودگی برای حاتمی‌کیا یعنی پایان و عدم. همه زنده بودن، حیات و اثرگذاری او در این آرام ننشستن‌ها ‌و مطالبه‌گری آرمانی بلوغ یافته‌اش است. او مرد چالش است و همیشه به میدان‌های پرتنش ورود می‌کند اما با یک شاخص: «گفتمان خمینی».
مدیر اداره مخطوطات کتابخانه آستان قدس رضوی از اهدای بیش از دو هزار نسخه به این کتابخانه در سال جاری خبر داد و گفت: بیش از نیمی از این نسخ به منابع خطی و سنگی اختصاص دارد.
با توجه به تبعیض بودجه رسانه ملی در لایحه ۵۹ و عملیات روانی علیه صداوسیما در چندماه اخیر، رئیس سازمان صداوسیما پیش‌بینی کرد که با نزدیک شدن به انتخابات مجلس و خبرگان رهبری این هجمه به صورت چندلایه شکل و ابعاد تازه‌تری به خود بگیرد.
بابک حمیدیان، جواد عزتی، شیلا خداداد، هومن حاجی عبداللهی، حسین محب اهری جلوی دوربین سعیدآقاخانی رفتند.
برخورد غامض و سراسر توجیه‌گرای برخی مسئولان در برابر انتقادات به شیوه مدیریت جشنواره فجر، رنگ لجاجت و یک رزم‌آرایی به خود گرفته است.وقت آن نرسیده که تصمیمات منطقی برطرف کننده ایرادات جشنواره سی‌وچهارم شود؟

تبلیغات