پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 

اقتصادی

در حالی که بازار در انتظار انتشار آمارهای مربوط به بازار کار آمریکاست، قیمت طلا امروز ثابت بود و در مسیر دومین افزایش هفتگی متوالی قرار داشت.
بانک مرکزی ایران بعد از گذشت یک روز از صدور بیانیه گروه بین‌المللی اقدام مالی در حوزه مبارزه با پولشویی توضیحاتی را در قالب یک گزارش ارائه کرد.
چهارماه پس از تفاهم با ایرباس برای خرید ۱۱۸ فروند هواپیما خبرها حکایت از آن دارد که سرانجام ایران با هواپیماسازی بوئینگ آمریکا برای خرید ۱۰۰ فروند هواپیما به توافق رسیده است.
بانک مرکزی باید طرحی را به شورای پول و اعتبار ارائه دهد که ضمن الزام بانک ها به اجرای قانون بودجه امسال مبنی بر افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان، منابع مشخصی را برای این تسهیلات در نظر گرفته باشد.
دولت هم پول دارد هم پول ندارد. برای کارگر و جوان دمِ‌بخت پول ندارد. برای مدیران بیمه مرکزی پول دارد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با توصیه به رئیس‌جمهور برای پرهیز از اشتباه رئیس دولت گذشته در خصوص برنامه توسعه به تشریح جلسات ویژه بررسی دعاوی مطرح‌شده در این زمینه به‌دستور رهبر معظم انقلاب پرداخت.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حقوق ۴۰ تا ۵۰میلیون تومانی برخی مدیران عامل بانک‌ها خبر داد و گفت: با مصوبه اخیر مجلس مجازات متخلفان امور بانکی کیفری می‌شود.
در حالی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی سه سال اخیر همواره وعده تکمیل واحدهای مسکن مهر را داده و در عین حال در هیچکدام از افتتاح‌های این طرح حضور نداشته که وزیر سابق راه و شهرسازی در دولت نهم و دهم ۱۲۰ بار واحدهای مسکن مهر را افتتاح کرده بود.
رئیس‌جمهور آمریکا با اذعان به تداوم برخی تحریم‌ها با وجود اجرایی‌شدن برجام گفت: وزیر خزانه‌داری آمریکا به‌همراه همتایان خود در ۵ کشور دیگر طرف مذاکره با ایران برای شرکت‌ها شفاف خواهند کرد که در واقع چه معاملاتی با ایران مجاز است.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با انتقاد از عدم حضور تشکلات کارگری در کمیته های دستمزد گفت: احتمال تعیین نرخ نهایی دستمزد در سه شنبه هفته آینده وجود دارد. دستمزد کارگران بدون حضور نمایندگان تشکل های کارگری دستوری تعیین می‌شود.
در طرح سهمیه‌بندی آب بر اساس کد ملی الگوی مصرف هر فرد ابتدا بر اساس سه قالب مشخص شده و در فاز بعدی با تعیین الگوی مصرف آب در بخش خانگی هر شهر و روستا، الگوی مصرف هر شخص بر اساس شهر یا روستای محل زندگی آن فرد مشخص می‌شود.
وزیر نیرو با بیان اینکه "نقش صنعت برق ایران در پساتحریم پررنگ است"، گفت: در حال بررسی راهکارهایی برای حل ساختاری مشکلات مالی صنعت برق کشور در طی سالهای پیش رو هستیم.
طرح کارت اعتباری خرید کالا که قرار بود رونق را به بازار برگرداند با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال به بن بست خورد.
مرکز آمار میانگین نرخ تورم در مناطق شهری را در بهمن ماه امسال ۱۱.۸ درصد و تورم نقطه به نقطه را ۸.۹ درصد اعلام کرد.
رئیس و معاون بانک مرکزی سال گذشته از دستور اکید رئیس‌جمهور برای انتشار دقیق، سریع و کامل آمارهای اقتصادی خبر داده بودند و طبق دستور روحانی قرار بود نرخ رشد هرفصل پایان فصل بعد منتشر شود که‌ با محرمانه شدن رشد در ۳ فصل اخیر دستور رئیس‌جمهور تعلیق شد.

تبلیغات