پنجشنبه , 29,تیر,1396   Thursday , 20,July,2017  - 

بین الملل

رئیس جمهور روسیه گفت روسای جمهوری آذربایجان، ایران و روسیه ۱۸ مرداد در باکو دیدار و درباره کریدور بین‌المللی حمل و نقل شمال-جنوب تبادل نظر خواهند کرد.
فرماندهی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که روند پاکسازی ناحیه «المعلمین» در فلوجه تکمیل شده است.
دبیرکل سازمان ملل متحد از کشورهای دارنده سلاح‌های هسته‌ای خواست که از آزمایشات هسته‌ای دست بردارند و وارد مذاکرات خلع سلاح شوند.
وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید: ایران علی‌رغم اینکه می‌داند فشارهایی که در دهه‌های اخیر علیه ایران اعمال شده محصول حمایت ما از آرمان فلسطین بوده است به این سیاست ادامه خواهد داد.
تاکنون مردم آمریکا در چندین ایالت نامزد درون حزبی مورد نظرشان را انتخاب کرده‌اند تا نمایندگان حزبی ایالت‌شان در کنگره‌های هر دو حزب آنها را به عنوان کاندیدای جمهوری‌خواه و دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ معرفی کنند.
نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در مرحله مقدماتی انتخابات آمریکا گفت : توافق هسته‌ای با ایران بدترین معامله‌ای است که من در عمر خود دیده ام.
رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به نقش اساسی حمایت‌های ایران و روسیه در موفقیت‌های اخیر ارتش تأکید کرد که اولویت و هدف اصلی درگیری‌های کنونی در حلب بستن مرزهای ترکیه به‌عنوان کانال ورود سلاح و تروریست به سوریه است.
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که توافقی مشرود درباره آتش‌بس در سوریه به دست آمده است.
بعد از سه سال و اندی مقاومت اهالی شهرک‌های نبل و الزهرا در برابر تروریست‌ها سرانجام خورشید آزادی بر مردم این شهرک‌ها بار دیگر طلوع کرد.
نتایج جدیدترین نظرسنجی که روز جمعه منتشر شد نشان می‌دهد که هیلاری کلینتون و برنی سندرز در حال رقابت شانه به شانه برای نامزدی دموکراتها در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر هستند.
مجلس نمایندگان آمریکا در راستای سنگ‌اندازی در توافق هسته‌ای با مصوبه کاهش اختیارات اوباما در رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران موافقت کرد.
خبر رسیدن نیروهای ارتش سوریه به دوکیلومتری شهرک‌های نبل و الزهرا‌ که مردم مقاوم آن بیش از سه سال است در محاصره گروه‌های تروریستی هستند و آزادسازی مناطق مختلف، گروه‌های تروریستی را به‌شدت غافلگیر و شوکه کرده است.
صدر اعظم آلمان خواستار انسجام احزاب متحد مسیحی در مسئله پناهندگان و پایان مناقشات در اتحادیه احزاب متحد مسیحی در این باره شد.
وزیر خارجه آمریکا پیشتر وعده داده بود تغییرات در "برنامه لغو ویزا" برای اتباع خارجی که به ایران سفر داشته‌اند را به گونه‌ای اجراء کند که مانعی بر سر راه منافع اقتصادی ایران پیش نیاید. اکنون این محدودیت‌ها حالت اجرایی گرفته‌اند...
رئیس‌جمهور آمریکا به وزیر خزانه‌داری اجازه داد با هماهنگی با وزیر خارجه این کشور تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.

تبلیغات